Søg

 

Nyheder

5. april 2017

Året arrangementer er klar

Forårets arrangementer er klar. Se vores Ar...

8. oktober 2016

Årets juletog

Årets juletog er nu annonceret. Veteranto...

23. juli 2016

Veterantog på Frederiksværkbanen

Veterantog på Frederiksværkbanen Veterantog...

13. marts 2016

Bemærk. Bakketogene og Husene rundt har ændrede køredage

Bemærk venligst. På grund af at Banedanmark...

28. februar 2016

Arrangementer 2016 er klar

Arrangementer 2016 er klar Nordsjællands Ve...

Bruger Login
Bruger Login

Kontaktadresser til Nordsjællands Jernbaneklub

Kontakt

Nordsjællands Jernbaneklub


Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted


(+45) 48 70 89 35
info@veterantoget.dk


Nordsjællands Jernbaneklub

Formand
Ib Brodersen
Kildedalen 87
3400 Hillerød
(+45) 41 39 88 17
brodersen@vip.cybercity.dk
Næstformand
Jørn Larsen
Gartnersvinget 11
3220 Tisvildeleje
(+45) 48 70 89 35
j.larsen@veterantoget.dk
Sekretær
Jesper Kjær Jørgensen
Kålundsvej 1 A
3520 Farum
(+45) 20 27 74 34
jkj.teknik@hotmail.dk

Kasserer
Hans Asmussen
Niels Larsensvej 21
3300 Frederiksværk
(+45) 24 46 79 94
h.asmussen@veterantoget.dk
Bestyrelsesmedlem
Helle Brodersen
Kildedalen 87
3400 Hillerød
(+45) 60 12 52 78
h.brodersen@veterantoget.dk


Bumletoget

Bladets adresse
Bumletoget
Hans Asmussen
Niels Larsensvej 21
3300 Frederiksværk
(+45) 24 46 79 94
redaktion@bumletoget.dk


Skildpaddeklubben

Klubbens adresse
Skildpaddeklubben
Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 48 39 25 54
skildpaddeklubben@veterantoget.dk
Klubbens medlemskab

skildpaddeklubben@veterantoget.dk


Afdelinger

Græsted remise
Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 48 39 25 54
station@veterantoget.dk

Her arbejdes hver lørdag fra kl. 10:00.

Et senior-hold arbejder på hverdage efter aftale.
Kontakt: Erik Cletus Petersen
(+45) 26 23 25 52
e.c.petersen@veterantoget.dk

Rungsted remise
Østre Stationsvej 27
2960 Rungsted Kyst
(+45) 45 57 12 69
rungsted@veterantoget.dk

I Rungsted arbejdes med lokomotiver hver
onsdag fra ca. kl. 19:00 samt hver lørdag fra ca. kl. 13:00
Kontakt: Henning Petersen
(+45) 39 27 87 98
h.pedersen@veterantoget.dk