Søg

 

Nyheder

19. maj 2017

John Bodholdt Nielsen har igen en super video

John Bodholdt Nielsen har igen skudt en super ...

5. april 2017

Året arrangementer er klar

Forårets arrangementer er klar. Se vores Ar...

8. oktober 2016

Årets juletog

Årets juletog er nu annonceret. Veteranto...

23. juli 2016

Veterantog på Frederiksværkbanen

Veterantog på Frederiksværkbanen Veterantog...

13. marts 2016

Bemærk. Bakketogene og Husene rundt har ændrede køredage

Bemærk venligst. På grund af at Banedanmark...

Bruger Login
Bruger Login

Kontakt til Nordsjællands Veterantog

Kontakt

Nordsjællands Veterantog


Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted


(+45) 48 70 89 35
info@veterantoget.dk


Fonden til Drift af Nordsjællands Veterantog


Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted

fonden@veterantoget.dk


CVR-nummer: 24245780


Læs mere om Fonden


Billetsalg og særtogsbestilling

Reservation af billetter til åbne tog:
Jørn Larsen
Gartnersvinget 11
3220 Tisvildeleje
(+45) 48 70 89 35
bestilling@veterantoget.dk
Særtog, tilbud og bestilling:
Erik Zøllner Olsen
Enghavevej 8A
3400 Hillerød
(+45) 60 48 99 00
salg@veterantoget.dk


Fondsledelse - overordnet ledelse

Formand
Michael Randrup
Egernvej 63
2000 Frederiksberg
(+45) 51 39 33 44
m.randrup@veterantoget.dk
Næstformand/Driftbestyrer
Anders Dørge
Kirkevej 3B
3100 Hornbæk
(+45) 24 45 02 27
a.dorge@veterantoget.dk
Kasserer
Christian Lemche

Bestyrelsesmedlem
Jannich Birger Pedersen
Bestyrelsesmedlem
Erik Cletus Petersen

Bestyrelsesmedlem
Jørgen Gawinetski
Bestyrelsesmedlem
René Strandbygaard


Bemærk Fondens ledelse kan også kontaktes på fonden@veterantoget.dk


Forretningsudvalg - daglig ledelse

Formand
Michael Randrup
Egernvej 63
2000 Frederiksberg
(+45) 51 39 33 44
m.randrup@veterantoget.dk
Driftbestyrer
Anders Dørge
Kirkevej 3B
3100 Hornbæk
(+45) 24 45 02 27
a.dorge@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Hans Asmussen
Niels Larsensvej 21
3300 Frederiksværk
(+45) 24 46 79 94
h.asmussen@veterantoget.dk
Udvalgsmedlem
Ib Brodersen
Kildedalen 87
3400 Hillerød
(+45) 41 39 88 17
brodersen@vip.cybercity.dk
Udvalgsmedlem
Jørn Larsen
Gartnersvinget 11
3220 Tisvildeleje
(+45) 48 70 89 35
j.larsen@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Bjørn T. Hansen



bjhanse@gmail.com
Udvalgsmedlem
Christian Bruun



chr.bruun@gmail.com
Udvalgsmedlem
Søren Agerskov
Strandvejen 18. 2. tv.
2100 København Ø
(+45) 26 15 80 60
s.agerskov@tdcadsl.dk


Bemærk Forretningsudvalget kan også kontaktes på forretningsudvalg@veterantoget.dk


Økonomiudvalg

Bogholderi
Erik Zøllner Olsen
Enghavevej 8A
3400 Hillerød
(+45) 60 48 99 00
bogholderi@veterantoget.dk


Afdelinger

Græsted remise
Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 48 39 25 54
station@veterantoget.dk

Her arbejdes hver lørdag fra kl. 10:00.

Et senior-hold arbejder på hverdage efter aftale.
Kontakt: Erik Cletus Petersen
(+45) 26 23 25 52
e.c.petersen@veterantoget.dk

Rungsted remise
Østre Stationsvej 27
2960 Rungsted Kyst
(+45) 45 57 12 69
rungsted@veterantoget.dk

I Rungsted arbejdes med lokomotiver hver
onsdag fra ca. kl. 19:00 samt hver lørdag fra ca. kl. 13:00
Kontakt: Henning Petersen
(+45) 39 27 87 98
h.pedersen@veterantoget.dk



Støttende jernbaneklubber

Nordsjællands Jernbaneklub
/ved bestyrelsesformand
Ib Brodersen
Kildedalen 87
3400 Hillerød
(+45) 41 39 88 17
brodersen@vip.cybercity.dk


Kontakt til Nordsjællands Jernbaneklub

Nordisk Jernbaneklub
www.nojk.dk



Webmaster

Erik Olsen
Diamantvej 28
3650 Ølstykke
(+45) 22 81 18 73
webmaster@veterantoget.dk