Her finder du Nordsjællands Jernbaneklub

Nordsjællands Veterantog

Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted

(+45) 48 70 89 35
info@veterantoget.dk

Kontakt

Nordsjællands Jernbaneklub

Formand
Flemming Herbst
(+45) 44 44 07 06
f.herbst@veterantoget.dk

Kasserer
Hans Asmussen
(+45) 24 46 79 94
h.asmussen@veterantoget.dk

Næstformand
Jørn Larsen
(+45) 48 70 89 35
j.larsen@veterantoget.dk

Bestyrelsesmedlem
Helle Brodersen
(+45) 60 12 52 78
h.brodersen@veterantoget.dk

Sekretær
Jan Pehrsson
(+45) 20 71 89 40
j.pehrsson@veterantoget.dk

Bumletoget

Bladets adresse
Bumletoget
/ved Hans Asmussen
Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 24 46 79 94
redaktion@bumletoget.dk

Skildpaddeklubben

Klubbens adresse
Skildpaddeklubben
Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 48 39 25 54
skildpaddeklubben@veterantoget.dk

Klubbens medlemskab

skildpaddeklubben@veterantoget.dk

Afdelinger

Græsted remise
Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 48 39 25 54
station@veterantoget.dk

Her arbejdes hver lørdag fra kl. 10:00.

Et senior-hold arbejder på hverdage efter aftale.
Kontakt: Erik Cletus Petersen
(+45) 26 23 25 52
e.c.petersen@veterantoget.dk

Rungsted remise
Østre Stationsvej 27
2960 Rungsted Kyst
(+45) 45 57 12 69
rungsted@veterantoget.dk

I Rungsted arbejdes med lokomotiver hver
onsdag fra ca. kl. 19:00 samt hver lørdag fra ca. kl. 13:00
Kontakt: Henning Petersen
(+45) 39 27 87 98
h.pedersen@veterantoget.dk