Nordsjællands Veterantog

Nordsjællands Veterantog

Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted

(+45) 48 70 89 35
info@veterantoget.dk

Fonden til Drift af Nordsjællands Veterantog

Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted

fonden@veterantoget.dk

CVR-nummer: 24245780

Læs mere om Fonden

Billetsalg og særtogsbestilling

Reservation af billetter

Jørn Larsen
(+45) 48 70 89 35
bestilling@veterantoget.dk

Særtog, tilbud og bestilling

Erik Zøllner Olsen
(+45) 60 48 99 00
salg@veterantoget.dk

Fondsledelse – Overordnet Ledelse

Formand
Michael Randrup
(+45) 51 39 33 44
m.randrup@veterantoget.dk

Bestyrelsesmedlem
Jannich Birger Pedersen

Bestyrelsesmedlem
Jørgen Gawinetski

Næstformand/Driftbestyrer
Anders Dørge
(+45) 24 45 02 27
a.dorge@veterantoget.dk

Bestyrelsesmedlem
Bjørn T. Hansen

Bestyrelsesmedlem
René Strandbygaard

Kasserer
Erik Zøllner Olsen
(+45) 60 48 99 00
e.z.olsen@veterantoget.dk

Bemærk Fonden kan også kontaktes på fonden@veterantoget.dk

Forretningsudvalg – daglig ledelse

Formand
Michael Randrup
(+45) 51 39 33 44
m.randrup@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Hans Asmussen
(+45) 24 46 79 94
h.asmussen@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Bjørn T. Hansen
nojk@veterantoget.dk

Driftbestyrer
Anders Dørge
(+45) 24 45 02 27
a.dorge@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Flemming Herbst
(+45) 44 44 07 06
f.herbst@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Christian Bruun
nojk@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Jan Pehrsson
(+45) 20 71 89 40
j.pehrsson@veterantoget.dk

Udvalgsmedlem
Søren Agerskov
nojk@veterantoget.dk

Bemærk Forretningsudvalget kan også kontaktes på forretningsudvalg@veterantoget.dk

Økonomiudvalg

Bogholderi
Erik Zøllner Olsen
(+45) 60 48 99 00
bogholderi@veterantoget.dk

Afdelinger

Græsted remise
Græsted Stationsvej 84
3230 Græsted
(+45) 48 39 25 54
station@veterantoget.dk

Her arbejdes hver lørdag fra kl. 10:00.
Et senior-hold arbejder tirsdag og torsdag efter aftale.
Kontakt: Jørn Wittrup Jensen
(+45) 40 14 77 50
j.wittrup@veterantoget.dk

Rungsted remise
Østre Stationsvej 27
2960 Rungsted Kyst
(+45) 45 57 12 69
rungsted@veterantoget.dk

I Rungsted arbejdes med lokomotiver hver
onsdag fra ca. kl. 19:00 samt hver lørdag fra ca. kl. 13:00
Kontakt: Henning Petersen
(+45) 39 27 87 98
h.pedersen@veterantoget.dk

Jernbaneklubberne bag Nordsjællands Veterantog

Nordsjællands Jernbaneklub
/ved bestyrelsesformand
Flemming Herbst
(+45) 44 44 07 06
f.herbst@veterantoget.dk

Kontakt Nordsjællands Jernbaneklub

Nordisk Jernbaneklub
/ved bestyrelsesformand
Bjørn T. Hansen
nojk@veterantoget.dk

Kontakt Nordisk Jernbane-klub

http://www.nojk.dk (åbner nyt vindue)

Webmaster

Erik Olsen
webmaster@veterantoget.dk